Rekonstrukcja podłóg zabytkowych

Nasze wzorzyste posadzki pałacowe powstają zawsze w wyniku współpracy naszej firmy z  doświadczonymi i cenionymi polskimi projektantami wnętrz, którzy w oparciu o tradycje sztuki europejskiej i polskiej tworzą na indywidualne zamówienie naszego klienta unikatowe, jednostkowe wzory, przeznaczone do konkretnego wnętrza, a więc całkowicie z nim współgrające, utrzymane w stylu ornamentyki konkretnego pałacu, dworu, willi czy rezydencji. Taka procedura gwarantuje najwyższy poziom artystyczny proponowanych wzorów i ich absolutną unikatowość. Konkretną posadzkę według zamówionego projektu wykonujemy tylko jeden raz i gwarantujemy to naszemu klientowi specjalnym certyfikatem.

Współpracuje z nami stale Jan Dominikowski, historyk sztuki i projektant wnętrz, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, znany specjalista z dziedziny konserwacji, rewitalizacji i rekonstrukcji wnętrz stylowych. Jego unikalne, niepowtarzalne projekty wykonywane są w duchu krakowskiej szkoły konserwacji zabytków niezapomnianego prof. Wiktora Zina. Projekty są wykonywane zawsze na indywidualne zamówienie, w stylu dostosowanym do konkretnego obiektu zabytkowego, poprzedzone licznymi szkicami i studiami koncepcyjnymi, ponadto autor prowadzi cały czas nadzór autorski nad wykonawstwem, doborem gatunków drewna, ich odcienia i usłojenia.

Artysta ma na swym koncie liczne realizacje w zabytkowych rezydencjach pałacowych, pełniących obecnie funkcję obiektów użyteczności publicznej na terenie Łodzi (m.in.: Akademia Muzyczna, Uniwersytet Łódzki, Izba Notarialna, Izba Rzemieślnicza, Izba Lekarska, Wyższe Seminarium Duchowne) i w wielu prywatnych rezydencjach w Polsce, nie tylko będących obiektami zabytkowymi, ale również współczesnymi, utrzymanymi w dawnych stylach.

W 2008 roku neorenesansowa sala klawesynowa im. Emmy Altberg w pałacu Karola Poznańskiego w Łodzi (obecnie Akademia Muzyczna), którego wystrój zrekonstruował Jan Dominikowski została uhonorowana łódzką nagrodą "Najlepsze Wnętrze Roku" w kategorii rekonstrukcji historycznej, również zrekonstruowana przez artystę w tym samym obiekcie wspaniała neorokokowa sala balowa w roku 2012 otrzymała łódzką nagrodę „Najlepsze Wnętrze Roku”.

Nasza firma może się pochwalić wykonaniem podłóg drewnianych w obu nagrodzonych wnętrzach.